Loting Champions League of Darts bekend
De loting voor de komende Champions League of Darts heeft gisteren, donderdag 18 augustus, in hotel Zuiderduin plaatsgevonden. Dit toernooi dat op 3 september wordt gespeeld maakt het voor talentvolle spelers mogelijk zich te plaatsen als deelnemer aan het wereldtop dartstoernooi de Finder Darts Masters dat dit jaar vanaf 9 tot en met 11 december in hotel Zuiderduin wordt gehouden.
De kampioenen van het heren- dames en juniorentoernooi zijn dan de gelukkige winnaars van een startbewijs voor dit toernooi. Buiten deelname aan de Finder Darts Masters ontvangen ze tevens een startbewijs voor deelname aan de Winmau World Masters. Ook voor de winnares van het meisjes toernooi ligt er een startbewijs voor de Winmau World Masters klaar. De beste aspirant van de CLoD wint een VIP arrangement voor de Finder Darts Masters en kan tijdens dit wereldtop evenement de spelers van heel dichtbij bewonderen.
Onder het toeziend oog van de organisatoren van de Finder Darts Masters en toernooileider Arjan de Waal werd door Bas Smits, namens de Nederlandse Darts Bond, de loting voltrokken en werden de schema’s voor de toernooien als volgt ingedeeld.
De heren en dames spelen in een direct knock out format. Dit betekent dat de verliezer van de partij direct is uitgeschakeld en niet meer voor de hoofdprijs meespeelt. Wel is er voor deze twee categorieën een verliezers toernooi waarvan de winnaars ook de Finder Masters van dichtbij mee kunnen maken..
Voor het herentoernooi hebben zich 44 deelnemers geplaatst voor de finaledag en als volgt ingeloot;
CLOD – HERENTOERNOOI | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Robin Ferdinandus | – | bye | b | |
2 | R.I.C.M. Ruhl | – | Dennie de Jong | ||
3 | Johan van de Linden | – | bye | b | |
4 | Josephus Schenk | – | bye | b | |
5 | Marcel Blik | – | bye | b | |
6 | Silko Visser | – | Peter De Ruijter | ||
7 | D.H.M. Korsten | – | Derk Telnekes | ||
8 | Arjan Konterman | – | bye | b | |
9 | Remco van Eijden | – | bye | b | |
10 | Ron Wisniewski | – | Dylan van de Velde | ||
11 | Fabian Roosenbrand | – | Jeffrey Sparidaans | ||
12 | Wouter Rietveld | – | bye | b | |
13 | Rob Radsma | – | bye | b | |
14 | Cees van Leeuwen | – | bye | b | |
15 | Lesley Geertsma | – | Mark Oosterhuis | ||
16 | Andre Ligthart | – | bye | b | |
17 | Luuk Boeijink | – | bye | b | |
18 | Leroy Nieuwenhuis | – | Frans Harmsen | ||
19 | Fokke Hooijsma | – | bye | b | |
20 | Barry Zander | – | bye | b | |
21 | Johan van Velzen | – | bye | b | |
22 | Wesley Plaisier | – | Alexander Merkx | ||
23 | Davy van der Zande | – | Tim Jaarsma | ||
24 | Willem Mandigers | – | bye | b | |
25 | Danny van Klompenburg | – | bye | b | |
26 | Arjen van Arum | – | Kristiaan de Boer | ||
27 | Corné van Mastrigt | – | Marnix de Beer | ||
28 | Danny Bosch | – | bye | b | |
29 | Martijn Kleermaker | – | bye | b | |
30 | Nico Thissen | – | bye | ||
31 | Kevin Dijkstra | – | Ferry van Veen | ||
32 | Roel Donkers | – | bye |
Het damestoernooi telt 36 deelnemers en het sheet voor de dames ziet er na loting zo uit;
CLOD – DAMESTOERNOOI | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Diana van Eekelen | – | bye | b | |
2 | Natasja Bonhof | – | Lincey Gloudemans | ||
3 | Anneke Kuijten | – | bye | b | |
4 | Angelique Boekkooi | – | bye | b | |
5 | Ellen Nijk | – | bye | b | |
6 | Jacqueline Draaisma | – | bye | b | |
7 | C.H.B. Achten | – | bye | b | |
8 | Halima Kox | – | bye | b | |
9 | Megan Nuwolt | – | bye | b | |
10 | Claudia Engelschalk | – | bye | b | |
11 | Karin Krappen | – | bye | b | |
12 | Melissa Landkroon | – | bye | b | |
13 | Floortje van Zanten | – | bye | b | |
14 | Sabrina Mulder | – | bye | b | |
15 | Samantha Raaphorst | – | Sharon Roosen | ||
16 | Vanessa Steenhorst | – | bye | b | |
17 | Samantha Rupke | – | bye | b | |
18 | Bianca de Leijser | – | Ilonka van de Heuvel | ||
19 | Sharon Prins | – | bye | b | |
20 | Daisy van Driel | – | bye | b | |
21 | Marian Levai | – | bye | b | |
22 | Vanessa Zuidema | – | bye | b | |
23 | Clarissa Schroër | – | bye | b | |
24 | Saskia Kop | – | bye | b | |
25 | Anneloes Menger | – | bye | b | |
26 | Debby van de Graaf de Vos | – | bye | b | |
27 | Ellen van Dijk | – | bye | b | |
28 | Chantal Zwaan | – | bye | b | |
29 | Rilana Erades | – | bye | b | |
30 | Kaylee van der Steen | – | bye | b | |
31 | Suzan Konings | – | Tharsissia Werinussa | ||
32 | Natasja Berenschot | – | bye | b |
De jeugd speelt traditioneel in de beginfase in een poule systeem waarna de beste spelers in een knock out fase gaan spelen voor de hoofdprijs. Er is wel een kanttekening bij de jeugdtoernooien, de loting is gedaan met een voorbehoud.
Mocht het zo zijn dat door de een of andere reden een speler of speelsters niet komt opdagen waardoor een poule of meerdere poules uit hun verband raken behoud de organisatie het recht dit voor aanvang van het toernooi aan te passen.
De junioren gaan met 34 spelers de strijd aan en hun loting is als volgt;
POULE SHEET | JUNIOREN | |||
A | B | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Ruud de Kock | 1 | Ramon Leferink | |
2 | Mike van Duivenbode | 2 | Wesley Hurrebrink | |
3 | Kjeld Pol | 3 | Marvin van Velzen | |
4 | Javanico Jansen | 4 | Geert Nentjes | |
5 | Joey Doorschodt | |||
C | D | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Quincey Schoemaker | 1 | Michel Molenaar | |
2 | Meinte Hibma | 2 | Tim Damhuis | |
3 | Maarten Dirk Woord | 3 | Danny de Graaf | |
4 | Carlo Musters | 4 | Gian van Veen | |
5 | Moreno Blom | |||
E | F | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Loyd van Daalen de Jel | 1 | Leander Meijers | |
2 | Marcel Smink | 2 | Roy Rietbergen | |
3 | Wessel Nijman | 3 | Mike Jansen | |
4 | Djowy Verhagen | 4 | Tim Welgraven | |
G | H | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Bastiaan den Ouden | 1 | Brent Plaisier | |
2 | Justin van Tergouw | 2 | Wesley Kok | |
3 | Levy Frauenfelder | 3 | Syb Meijer | |
4 | Bas Leeflang | 4 | Thijs Otto | |
Ook het aspirantentoernooi telt 8 poules echter met elk 3 spelers in totaal dus 24 deelnemers en hun loting is als volgt;
POULE SHEET | ASPIRANTEN | |||
A | B | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Sytze Terpstra | 1 | Justin de Ridder | |
2 | Pim van Bijnen | 2 | Marcel Bus | |
3 | Angelo Balsamo | 3 | Jake Dol | |
4 | Rick van Kemenade | 4 | ||
5 | 5 | |||
C | D | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Damian Doorenspleet | 1 | Sven Kok | |
2 | Lars Plaisier | 2 | Delano van Zanten | |
3 | Tygo v.d. Schoor | 3 | Andy v/d Leek | |
4 | 4 | |||
5 | 5 | |||
E | F | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Dani te Pas | 1 | Ricardo van den Vloed | |
2 | Dani Goncalves de Almeida | 2 | Daan Beernink | |
3 | Robin Janssen | 3 | Keanu van Velzen | |
4 | 4 | |||
5 | 5 | |||
G | H | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Jamie van Oostindie | 1 | Kevin Sloof | |
2 | Stijn van den Berg | 2 | Giovanni Kellenaars | |
3 | Senna de Witte | 3 | Owen Roelofs | |
4 | 4 | |||
5 | 5 |
Aanvankelijk waren er 21 meisjes aangemeld voor hun toernooi echter na de loting is hier verandering ingekomen en heeft de organisatie de loting al moeten aanpassen. Geheel conform de richtlijnen is hiervoor geloot en is een speelsters uit groep A opnieuw ingeloot in groep C waar een deelneemster had afgezegd.
POULE SHEET | MEISJES | |||
A | B | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Renee van Druten | 1 | Quintey Bieman | |
2 | Nina Crielaars | 2 | Mariëlle Wildschut | |
3 | Caithlynn Keizer | 3 | Selena Snoek | |
4 | Lerena Rietbergen | 4 | Jasmijn v/d Broek | |
5 | Kyana Frauenfelder | 5 | Priscilla Huijgevoort | |
C | D | |||
POS | SPELER | POS | SPELER | |
1 | Melissa van de Velde | 1 | Larissa Boogaart | |
2 | Veerle Hamelink | 2 | Joëlla Verhagen | |
3 | Jeanine van der Bunt | 3 | Phoebe-Fay Evers | |
4 | Layla Brussel | 4 | Silvana Veltman | |
5 | Esmee van der Meulen | 5 | Lolita Kamphuis |
Tot slot wil de organisatie de spelers en speelster er op attenderen dat zij pas kunnen deelnemen aan het toernooi als door zijn of haar lidorganisatie aan alle verplichtingen is voldaan.
Op de foto © Prodarts Europe de gelukkige winnaars van 2015