WDF Europe Cup Dag 2: Richard Veenstra & Dames Team in de finale van het EK
Na een spannende eerste dag met een veelbelovende start voor de Nederlandse darters gingen we vandaag van start met dag 2. en wel met het koppeltoernooi voor de dames en het singletoernooi voor de heren, ook stond het damesteam event op het programma de kwartfinales en halve finales werden vandaag afgespeeld.
In het heren Single Toernooi was het Richard Veenstra die zijn goede vorm van afgelopen weekend in Bridlington heeft weten vast te houden. Veenstra bereikte de halve finales door achter een volgens Sven Verdonck, Daniel Larsson, Albert Scerri, Cor Dekker, Thibault Tricole op zij te zetten. In de halve finale was zijn tegenstander Norbert Attard uit Malta. Richard Veenstra laat werkelijk niets heel van zijn tegenstander met enkele 13 en 14 darts finishes weet Veenstra met 6-1 te winnen en zich zo te plaatsen voor de finale van aanstaande Zaterdag van dit EK
De overige Nederlandse heren zoals Wesley Harms sneuvelde al meteen in de eerste ronde van de uit Denemarken afkomstige Mogens Christensen met 2-4. Jeffrey Sparidaans Kwam niet verder dan de laatste 32 hij moest buigen voor de Deen Alex Jensen het werd maar liefst 0-4. De laatste Nederlander die in actie kwam in het heren single toernooi was Gino Vos hij sneuvelde bij de laatste 16, de Belg Sven Wens was iets te sterk voor Gino het werd 4-2 voor de Belg.
Het Nederlands dames team heeft zich weten te plaatsen voor de finale die eveneens komende Zaterdag gespeeld gaat worden in de kwartfinale werd Ierland met 9-3 opzij gezet. maar in de halve finale liep de spanning behoorlijk op een alles en beslissende laatste leg moest er aan te pas komen en deze wist het Nederlands dames team te pakken het werd 9-8.
Bij de Dames koppels werd vandaag gespeeld t/m de halve finale`s. 2 Nederlandse koppels stonden aan de start. Het koppel Aileen de Graaf en Sharon Prins kwamen helaas niet verder dan de laatste 16, het Nederlandse duo verloor van het sterke Duitse koppel Willkomm/Lowe het werd 3-4 voor de Duitse dames. Het andere Nederlandse koppel Anca Zijlstra en Anneke Kuijten wisten door de dringen tot de kwartfinale, daar troffen zei het andere Duitse koppel Zwitkowitsch/Lück. Helaas waren Zijlstra en Kuijten niet opgewassen tegen het Duitse geweld het werd maar liefst 1-4 in het voordeel van Zwitkowitsch/Lück.
Uiteindelijk wisten zich 2 koppels te plaatsen voor die finale die komende Zaterdag gespeeld gaat worden tussen Edwards/Griffiths uit Wales en Hedman/Winstanley uit Engeland.
Alle uitslagen vanaf de laatste 32 Dames Koppels, en Heren Single en Laatste 16 dames team vind u hieronder.
Laatate 32 | Heren | ||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Oliver Ferenc-SER | – | James Hurrell-ENG | 4 | 3 |
2 | Kenneth Svardal-NOR | – | Andreas Harrysson-SWE | 2 | 4 |
3 | Stefano Tomassetti-ITA | – | Sven Wens-BEL | 0 | 4 |
4 | Lars Helsinghof-DEN | – | Gino Vos-NL | 0 | 4 |
5 | Wayne Halliwell-CYP | – | Krzysztof Chmielewski-POL | 2 | 4 |
6 | Marko Kantele-FIN | – | Daniel Zygla-GER | 2 | 4 |
7 | Mogens Christensen-DEN | – | Tony Alanentalo-SWE | 4 | 2 |
8 | Luca Catallo-ITA | – | Jim Williams-WAL | 3 | 4 |
9 | Steven Miles-LUX | – | Ross Montgomery-SCO | 4 | 0 |
10 | Martin Phillips-WAL | – | Thibault Tricole-FRA | 1 | 4 |
11 | Justin Broton-GIB | – | Cor Dekker-NOR | 0 | 4 |
12 | Albert Scerri-MAL | – | Richard Veenstra-NL | 3 | 4 |
13 | Vegar Elvevoll-NOR | – | Asko Niskala-FIN | 0 | 4 |
14 | Jeffrey Sparidaans-NL | – | Alex Jensen-DEN | 0 | 4 |
15 | Nick Kenny-WAL | – | Peter Shaw-NIR | 2 | 4 |
16 | Oskar Lukasiak-SWE | – | Norbert Attard-MAL | 1 | 4 |
Laatste 16 | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Oliver Ferenc-SER | – | Andreas Harrysson-SWE | 2 | 4 |
2 | Sven Wens-BEL | – | Gino Vos-NL | 4 | 2 |
3 | Krzysztof Chmielewski-POL | – | Daniel Zygla-GER | 3 | 4 |
4 | Mogens Christensen-DEN | – | Jim Williams-WAL | 0 | 4 |
5 | Steven Miles-LUX | – | Thibault Tricole-FRA | 3 | 4 |
6 | Cor Dekker-NOR | – | Richard Veenstra-NL | 1 | 4 |
7 | Asko Niskala-FIN | – | Alex Jensen-DEN | 3 | 4 |
8 | Peter Shaw-NIR | – | Norbert Attard-MAL | 2 | 4 |
Laatste 8 | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Andreas Harrysson-SWE | – | Sven Wens-BEL | 5 | 2 |
2 | Daniel Zygla-GER | – | Jim Williams-WAL | 4 | 5 |
3 | Thibault Tricole-FRA | – | Richard Veenstra-NL | 3 | 5 |
4 | Alex Jensen-DEN | – | Norbert Attard-MAL | 4 | 5 |
Halve finale | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Andreas Harrysson-SWE | – | Jim Williams-WAL | 3 | 6 |
2 | Richard Veenstra-NL | – | Norbert Attard-MAL | 6 | 1 |
Finale | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Jim Williams-WAL | – | Richard Veenstra-NL |
Laatate 32 | Dames Koppels | ||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Zwitkowitsch/Lück-GER | Seimane/Kuzmane-LAT | 4 | 0 | |
2 | Kelly/Andrews-IOM | Stoop/Rudin-CH | 3 | 4 | |
3 | Dessein/Van Ballaert-BEL | Zijlstra/Kuijten-NL | 1 | 4 | |
4 | Marani/Catino-ITA | Bergsdóttir/Gudmundsdóttir-ICE | 4 | 0 | |
5 | Edwards/Griffiths-WAL | Gulliver/Sherrock-ENG | 4 | 0 | |
6 | Silvan/Rekinen-FIN | Uslu/Sahin-TUR | 4 | 0 | |
7 | Byrne/Harte-IRE | Frison/Lemaire-FRA | 3 | 4 | |
8 | Komorová/Belobrádková-CZ | Pruim/Korpi-SWE | 3 | 4 | |
9 | de Graaf/Prins-NL | Werder/Skeffington-IRE | 4 | 0 | |
10 | Ciofi/Michelini-ITA | Willkomm/Lowe-GER | 1 | 4 | |
11 | Kanovská/Císarová-CZ | Horváth/Wachter-HUN | 4 | 3 | |
12 | Hyde/Cowan-SCO | Larsen/Schouw-DEN | 0 | 4 | |
13 | Crane/O’Neill-NIR | Söderström/Jansson-SWE | 1 | 4 | |
14 | Nikula/Juhola-FIN | Milic/Miscevic-SER | 4 | 0 | |
15 | Bauze/Strade-LAT | David/Eriksen-NOR | 1 | 4 | |
16 | Taeymans/Verpoorten-BEL | Hedman/Winstanley-ENG | 1 | 4 | |
Laatste 16 | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Zwitkowitsch/Lück-GER | – | Stoop/Rudin-CH | 4 | 2 |
2 | Zijlstra/Kuijten-NL | – | Marani/Catino-ITA | 4 | 1 |
3 | Edwards/Griffiths-WAL | – | Silvan/Rekinen-FIN | 4 | 1 |
4 | Frison/Lemaire-FRA | – | Pruim/Korpi-SWE | 2 | 4 |
5 | de Graaf/Prins-NL | – | Willkomm/Lowe-GER | 3 | 4 |
6 | Kanovská/Císarová-CZ | – | Larsen/Schouw-DEN | 4 | 0 |
7 | Söderström/Jansson-SWE | – | Nikula/Juhola-FIN | 4 | 0 |
8 | David/Eriksen-NOR | – | Hedman/Winstanley-ENG | 2 | 4 |
Laatste 8 | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Zwitkowitsch/Lück-GER | – | Zijlstra/Kuijten-NL | 4 | 1 |
2 | Edwards/Griffiths-WAL | – | Pruim/Korpi-SWE | 4 | 3 |
3 | Willkomm/Lowe-GER | – | Kanovská/Císarová-CZ | 4 | 0 |
4 | Söderström/Jansson-SWE | – | Hedman/Winstanley-ENG | 0 | 4 |
Halve finale | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Zwitkowitsch/Lück-GER | – | Edwards/Griffiths-WAL | 2 | 5 |
2 | Willkomm/Lowe-GER | – | Hedman/Winstanley-ENG | 2 | 5 |
Finale | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Edwards/Griffiths-WAL | – | Hedman/Winstanley-ENG |
Laatste 16 | Dames team | ||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Engeland | – | Turkije | 9 | 0 |
2 | Tsjechie | – | Polen | 9 | 8 |
3 | Duitsland | – | Italie | 9 | 5 |
4 | Finland | – | Zwitserland | 9 | 2 |
5 | Noorwegen | – | Schotland | 9 | 7 |
6 | Wales | – | Roemenie | 9 | 0 |
7 | Ierland | – | Zweden | 9 | 6 |
8 | Nederland | – | Denemarken | 9 | 3 |
Laatste 8 | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Engeland | – | Tsjechie | 9 | 3 |
2 | Duitsland | – | Finland | 9 | 6 |
3 | Noorwegen | – | Wales | 5 | 9 |
4 | Ierland | – | Nederland | 3 | 9 |
Halve finale | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Engeland | – | Duitsland | 9 | 4 |
2 | Wales | – | Nederland | 8 | 9 |
Finale | |||||
Pos | Player | Player | score | ||
1 | Engeland | – | Nederland |